Kontakta oss

Telefon:

0435-552 12 

E-post:

utbildningscentrum@orkelljunga.se

Besöksadress:

Kungsvägen 7, 286 34 Örkelljunga



 


 


Dela

Kontakt


Administration

Charlotta Eroldsson - Rektor
0435-552 14 / charlotta.eroldsson@orkelljunga.se

Venera Demaj - Studie- och yrkesvägledare & ledningsresurs
Gymnasium
0435-552 39 / venera.demaj@orkelljunga.se  

Bengt Johmår (BJM) – Lärare & ledningsresurs
Geografi, Kemi, Naturvetenskaplig specialisering
0435- 552 13 / bengt.johmar@orkelljunga.se

Sofie Ertzinger (SE) - Lärare & ledningsresurs
Svenska, Historia 
sofie.ertzinger@orkelljunga.se

Beatice Karlsson (BK) - Lärare och IM-samordnare
Svenska, Engelska
beatrice.karlsson@orkelljunga.se

Cecilia Andersson – Studie- och yrkesvägledare & SFI-samordnare
Komvux
0435-552 15 / cecilia.andersson@orkelljunga.se

Amelie Sanner - Studie- och yrkesvägledare (föräldraledig)                                              Språkintroduktion                                                                                                                                0435-552 57 / amelie.sanner@orkelljunga.se

Inna Malmqvist – Skoladministratör
0435-552 10 / inna.malmqvist@orkelljunga.se


Lärare

Tommy Andersson (TA)
Industri
0435-552 29 / tommy.andersson@orkelljunga.se

Marie Askemyr (MA)
Svenska, Engelska
0435-552 21 / marie.askemyr@orkelljunga.se

Svetlana Bengtsson (SB) - Speciallärare i matematik
svetlana.bengtsson@orkelljunga.se

Eva Bjarve (EBJ)
Industri
0734355561 / eva.bjarve@orkelljunga.se

Patric Carlsson (PC) - Förstelärare
Matematik, Programmering, Geografi
0435-552 25 / patric.carlsson@orkelljunga.se

Henrik Frosthagen (HF)
SFI, Särvux, Teknik
henrik.frosthagen@orkelljunga.se

Sebastian Giese (SFG)
Tyska, Idrott och hälsa, Multisport
sebastian.giese@orkelljunga.se

Jesper Henell (JEH)
Historia, Religionskunskap, Filosofi
0435 552 26 / jesper.henell@orkelljunga.se

Stefan Hylén (STH) - Förstelärare
Engelska, Idrott och hälsa                                                                           stefan.hylen@orkelljunga.se

Bengt-Arne Jacobsson (BJ)
Matematik, Fysik
0435-552 28 / bengtarne.jacobsson@orkelljunga.se

Elinor Jansson (EJ)
SFI, Svenska som andraspråk
elinor.jansson@orkelljunga.se

Andreas Johansson (ANJ)
Engelska, Svenska som andraspråk
0435-552 20 / andreas.johansson@orkelljunga.se

Anders Karlsson (AK)
Naturkunskap, Biologi, Matematik
0435-552 36 / anders.karlsson@orkelljunga.se

Almira Kuric (ALK)
Språkintroduktion, Svenska som andraspråk, Psykologi
0435-55233 / almira.kuric@orkelljunga.se

Christofer Lundholm (CLU)
Samhällskunskap, Sociologi, Internationella relationer
christofer.lundholm@orkelljunga.se

Anna Mering (AM)
SFI, Engelska
0435-55240 / anna.mering@orkelljunga.se

Eleonor Mohlin (EMO) (föräldraledig)
eleonor.mohlin@orkelljunga.se

Slavenca Petre (SP)
Bild och form, Fotografisk bild
petre.slavenka@orkelljunga.se

Alexander Rayman (AR)
SFI, Engelska
alexander.rayman@orkelljunga.se

Dennis Sandén Johansson (DSJ)
Coach e-sport
dennis.sandenjohansson@orkelljunga.se

Jane Svensson Wildman (JS)
Spanska, Franska
jane.svensson.wildman@orkelljunga.se


Elevhälsa

Carina Larsson
Skolsköterska
0435-552 17 / carina.larsson@orkelljunga.se

Charlott Olofsson
Skolkurator
0435-55096 / charlott.olofsson@orkelljunga.se

Helena Nord
Skolpsykolog
0435-552 32 / helena.nord@orkelljunga.se

Svetlana Bengtsson
Speciallärare matematik
svetlana.bengtsson@orkelljunga.se

Annette Johnsson
Specialpedagog tal, språk, hörsel
0435-552 08 / annette.johnsson@orkelljunga.se

Skolläkare träffas efter överenskommelse med skolsköterskan.


Övrig personal

Ruby Videla
Bibliotekarie
0435-552 18

Ann-Christin Larsen
Cafeteriapersonal  
0435-552 23

Roland Åkesson
Vaktmästare
0734355377 / roland.akesson@orkelljunga.se