Kontakta oss

Telefon:

0435-552 12 

E-post:

utbildningscentrum@orkelljunga.se

Besöksadress:

Kungsvägen 7, 286 34 Örkelljunga



 


 


Dela

Kontakt

Personal Utbildningscentrum

Administration

Kristian Lindgren – Rektor
0435-55211 / kristian.lindgren@orkelljunga.se

Anna Herbertsson - Biträdande rektor (Föräldraledig)
0435-55214 / anna.olsson@orkelljunga.se

Claes Johansson - Biträdande rektor
0435-55212 / claes.johansson@orkelljunga.se

Bengt Johmår (BJM) – Lärare med skolledningsfunktion
Geografi, Kemi, Naturvetenskaplig specialisering
0435- 55213 / bengt.johmar@orkelljunga.se

Eva Szilasi (ES) – Lärare med skolledningsfunktion
SFI, Svenska
0435-55238 / eva.szilasi@orkelljunga.se

Venera Demaj - Studie- och yrkesvägledare
Gymnasium
0435-55239 / venera.demaj@orkelljunga.se

Miranda Zeqa – Studie- och yrkesvägledare
Komvux
0435-55215 / miranda.zeqa@orkelljunga.se

Inna Malmqvist – Assistent
0435-55210 / inna.malmqvist@orkelljunga.se

Lärare

Yamen, Abdul Hadi (YAH)
Språkintroduktion
0435-55235 / yamen.abdulhadi@orkelljunga.se

Maria Andersson (MAA)
Franska, Spanska
maria3.andersson@orkelljunga.se

Sara Andersson (SA)
Naturbruk Hund
0734-355234 / sara.andersson@orkelljunga.se

Stefan Andersson (STA)
SärVux, Svenska, Engelska
0435-55234 / 0435-55245 / stefan.uc.andersson@orkelljunga.se

Tommy Andersson (TA)
Industri
0435-55229 / tommy.andersson@orkelljunga.se

Marie Askemyr (MA)
Svenska, Engelska, Kommunikation
0435-55232 / marie.askemyr@orkelljunga.se

Svetlana Bengtsson (SB) - Speciallärare
Matematik
0435-55234 / svetlana.bengtsson@orkelljunga.se

Eva Bjarve (EBJ)
Industri
0734-355561 / eva.bjarve@orkelljunga.se

Patric Carlsson (PC)
Matematik, Programmering, Naturkunskap, Geografi
0435-55225 / patric2.carlsson@orkelljunga.se

Ingrid Edman Nilsson (IEN)
SFI, Svenska 
0435-55210 / ingrid.edmannilsson@orkelljunga.se

Henrik Frosthagen (HF)
Språkintroduktion
0734 355562 / henrik.frosthagen@orkelljunga.se

Sebastian-Fredrik Giese (SFG)
Idrott och hälsa, Tyska, Pedagogiskt ledarskap, Hälsopedagogik, Multisport
Sebastian-fredrik.giese@orkelljunga.se

Jeanette Hallman (JH)
Naturbruk Hund, SFI
0734 355596 / jeanette.hallman@orkelljunga.se

Jonas Hansson (JOH)
Fordon
0734 355497 / jonas.hansson@orkelljunga.se

Jesper Henell (JEH)
Historia, Religionskunskap, Samhällskunskap, Språkintroduktion
0435 55226 / jesper.henell@orkelljunga.se

Stefan Hylén (STH) - Förstelärare
Idrott och hälsa, Engelska
0734 355508 / stefan.hylen@orkelljunga.se

Bengt-Arne Jacobsson (BJ)
Matematik, Fysik, Naturvetenskaplig specialisering
0435-55227 / bengtarne.jacobsson@orkelljunga.se

Andreas Johansson (ANJ)
Engelska, Svenska, Svenska som andraspråk
0435-55220 / andreas.johansson@orkelljunga.se

Anette Johansson  (AJO)
Biologi, Kemi, Språkintroduktion
0435-55230 / anette.johansson@orkelljunga.se

Anders Karlsson (AK)
Naturbruk, Naturkunskap, Biologi, Matematik
0435-55227 / anders.karlsson@orkelljunga.se

Robert Koran (RK)
Matematik, Teknik
0435-55227 / robert.koran@orkelljunga.se

Almira Kuric (ALK)
Vård- och omsorg, Språkintroduktion, SFI
0734 355233 / almira.kuric@orkelljunga.se

Anna Mering (AM)
SFI, Engelska
0734 355240 / anna.mering@orkelljunga.se

Eleonor Mohlin (EMO)
Naturbruk Hund
0734-355566 / eleonor.mohlin@orkelljunga.se

Erica Nilsson (EN)
Naturbruk Hund
0734 355388 / erica.nilsson@orkelljunga.se

Susanne Nordahl (SN) - Samordnare IM
Engelska, Geografi, Historia, Språkintroduktion
0435-55232/ susanne.nordahl@orkelljunga.se

Liselott Nyberg (LN)
Barn- och fritid
liselott.nyberg@orkelljunga.se

Slavenca Petre (SP)
Bild och form, Fotografisk bild
petre.slavenka@orkelljunga.se

Emil Pålsson (EP)
Fotboll
0435-55210 / emil.palsson@orkelljunga.se

Alexander Rayman (AR)
SFI
0435-55225 / alexander.rayman@orkelljunga.se

Sofie Remgren (SR)
Historia, Svenska
0435-55222 / sofie.remgren@orkelljunga.se

Dennis Sandén Johansson (DSJ)
E-sport
dennis.sandenjohansson@orkelljunga.se

Dan Svensson (DS) - Förstelärare
Filosofi, Internationella relationer, Samhällskunskap
0435-55247 / dan.svensson@orkelljunga.se

Jenny Wibäck (JW)
Naturbruk Hund
jenny@uchund.se

Övriga personal

Mimmi Lydeén
Bibliotekarie
0435-55218 / mimmi.lydeen@orkelljunga.se

Ann-Catrin Lindén Magnusson
Skolsköterska
0435-55217 / ann-catrin.lindenmagnusson@orkelljunga.se

Lisa Nilsson
Skolkurator 
0435-55209 / lisa.nilsson@orkelljunga.se

Roland Åkesson
Vaktmästare
0734-355 377 / roland.akesson@orkelljunga.se

Gun Tallqvist
Kiosk
0435-55223 / gun.tallqvist@orkelljunga.se