Kontakta oss

Telefon:

0435-552 12 

E-post:

utbildningscentrum@orkelljunga.se

Besöksadress:

Kungsvägen 7, 286 34 Örkelljunga



 


 


Dela

Kontakt


Administration

Rektor - vakant

Charlotta Eroldsson - Biträdande rektor
0435-552 14 / charlotta.eroldsson@orkelljunga.se

Claes Johansson - Samordnare IM
0435-55212 / claes.johansson@orkelljunga.se

Bengt Johmår (BJM) – Lärare med skolledningsfunktion
Geografi, Kemi, Naturvetenskaplig specialisering
0435- 552 13 / bengt.johmar@orkelljunga.se

Venera Demaj - Studie- och yrkesvägledare
Gymnasium
0435-552 39 / venera.demaj@orkelljunga.se

Cecilia Andersson – Studie- och yrkesvägledare
Komvux
0435-552 15 / cecilia.andersson@orkelljunga.se

Amelie Sanner - Studie- och yrkesvägledare                                                       Språkintroduktion                                                                                                                                0435-552 57 / amelie.sanner@orkelljunga.se

Inna Malmqvist – Assistent
0435-552 10 / inna.malmqvist@orkelljunga.se


Lärare

Khaled Almebasbes (KA)
SFI
khaled.almebasbes@orkelljugna.se

Sara Andersson (SA)
Naturbruk Hund, Ekonomi
0734355234 / sara.andersson@orkelljunga.se

Tommy Andersson (TA)
Industri
0435-552 29 / tommy.andersson@orkelljunga.se

Mats Arefäll ()
Fordon
0435-550 00 / mats.arefall@orkelljunga.se

Marie Askemyr (MA)
Svenska, Engelska
0435-552 21 / marie.askemyr@orkelljunga.se

Svetlana Bengtsson (SB) - Specialpedagog
svetlana.bengtsson@orkelljunga.se

Eva Bjarve (EBJ)
Industri
0734355561 / eva.bjarve@orkelljunga.se

Patric Carlsson (PC) - Förstelärare
Matematik, Programmering, Geografi
0435-552 25 / patric.carlsson@orkelljunga.se

Ingrid Edman Nilsson (IEN)
SFI, Religion 
ingrid.edmannilsson@orkelljunga.se

Henrik Frosthagen (HF)
Teknik
henrik.frosthagen@orkelljunga.se

Sebastian Giese (SFG)
Tyska, Idrott och hälsa, Multisport
sebastian.giese@orkelljunga.se

Jesper Henell (JEH)
Historia, Religionskunskap, Samhällskunskap, Filosofi
0435 552 26 / jesper.henell@orkelljunga.se

Stefan Hylén (STH) - Förstelärare
Engelska, Idrott och hälsa                                                                           stefan.hylen@orkelljunga.se

Bengt-Arne Jacobsson (BJ)
Matematik, Fysik
0435-552 28 / bengtarne.jacobsson@orkelljunga.se

Elinor Jansson (EJ)
SFI, Svenska
elinor.jansson@orkelljunga.se

Andreas Johansson (ANJ)
Engelska, Svenska, Svenska som andraspråk
0435-552 20 / andreas.johansson@orkelljunga.se

Anette Johansson  (AJO)
Biologi, Kemi, Matte, Naturkunskap
0435-552 30 / anette.johansson@orkelljunga.se

Anders Karlsson (AK)
Naturbruk, Naturkunskap, Biologi, Matematik
0435-552 36 / anders.karlsson@orkelljunga.se

Beatrice Karlsson (BK)
Engelska, Svenska
beatrice.karlsson@orkelljunga.se

Almira Kuric (ALK)
Språkintroduktion, Svenska, Psykologi
0435-55233 / almira.kuri c@orkelljunga.se

Christofer Lundholm (CLU)
Samhällskunskap, Sociologi, Internationella relationer
christofer.lundholm@orkelljunga.se

Anna Mering (AM)
SFI, Engelska
0435-55240 / anna.mering@orkelljunga.se

Eleonor Mohlin (EMO)
Naturbruk Hund
0734355566 / eleonor.mohlin@orkelljunga.se

Liselott Nyberg (LN)
Barn och fritid
liselott.nyberg@orkelljunga.se

Slavenca Petre (SP)
Bild och form, Fotografisk bild
petre.slavenka@orkelljunga.se

Chantal Raats (CHR)
SFI
chantal.raats@orkelljunga.se

Alexander Rayman (AR)
SFI, Engelska
alexander.rayman@orkelljunga.se

Sofie Ertzinger (SR)
Historia, Svenska
0435-552 22 / sofie.ertzinger@orkelljunga.se

Dennis Sandén Johansson (DSJ)
Coach E-sport
dennis.sandenjohansson@orkelljunga.se

Jane Svensson Wildman (JS)
Spanska, Franska
jane.svensson.wildman@orkelljunga.se

Emelie Olsson (EO)
Samhällskunskap
emelie.olsson@orkelljunga.se

Elevhälsa

Carina Larsson
Skolsköterska
0435-552 17 / carina.larsson@orkelljunga.se

Lisa Nilsson
Skolkurator
0435-552 09 / lisa.nilsson@orkelljunga.se

Helena Nord
Skolpsykolog
0435-552 32 / helena.nord@orkelljunga.se

Svetlana Bengtsson
Specialpedagog
svetlana.bengtsson@orkelljunga.se

Annette Johnsson
Specialpedagog tal, språk, hörsel
0435-552 08 / annette.johnsson@orkelljunga.se

Skolläkare träffas efter överenskommelse med skolsköterskan.

Övrig personal

Liselotte Magnusson
Bibliotekarie
0435-552 18

Ann-Christin Larsen
Cafeteria
0435-552 23

Roland Åkesson
Vaktmästare
0734355377 / roland.akesson@orkelljunga.se