Kontakta oss

Telefon:

0435-552 12 

E-post:

utbildningscentrum@orkelljunga.se

Besöksadress:

Kungsvägen 7, 286 34 Örkelljunga



 


 


Dela

Kontakt


Administration

Rektor - vakant

Charlotta Eroldsson - Biträdande rektor
0435-55214 / charlotta.eroldsson@orkelljunga.se

Claes Johansson - Samordnare IM
0435-55212 / claes.johansson@orkelljunga.se

Bengt Johmår (BJM) – Lärare med skolledningsfunktion
Geografi, Kemi, Naturvetenskaplig specialisering
0435- 55213 / bengt.johmar@orkelljunga.se

Venera Demaj - Studie- och yrkesvägledare
Gymnasium
0435-55239 / venera.demaj@orkelljunga.se

Cecilia Andersson – Studie- och yrkesvägledare
Komvux
0435-55215 / cecilia.andersson@orkelljunga.se

Inna Malmqvist – Assistent
0435-55210 / inna.malmqvist@orkelljunga.se

Lärare

Khaled Almebasbes (KA)
SFI
khaled.almebasbes@orkelljugna.se

Sara Andersson (SA)
Naturbruk Hund, Ekonomi
0734355234 / sara.andersson@orkelljunga.se

Tommy Andersson (TA)
Industri
0435-55229 / tommy.andersson@orkelljunga.se

Marie Askemyr (MA)
Svenska, Engelska
0435-55221 / marie.askemyr@orkelljunga.se

Svetlana Bengtsson (SB) - Specialpedagog
svetlana.bengtsson@orkelljunga.se

Eva Bjarve (EBJ)
Industri
0734355561 / eva.bjarve@orkelljunga.se

Patric Carlsson (PC) - Förstelärare
Matematik, Programmering, Geografi
0435-55225 / patric2.carlsson@orkelljunga.se

Ingrid Edman Nilsson (IEN)
SFI, Religion 
ingrid.edmannilsson@orkelljunga.se

Henrik Frosthagen (HF)
Teknik
 henrik.frosthagen@orkelljunga.se

Sebastian Giese (SFG)
Idrott och hälsa, Tyska, Pedagogiskt ledarskap, Multisport
Sebastian.giese@orkelljunga.se

Jonas Hansson (JOH)
Fordon och transport
jonas.hansson@orkelljunga.se

Jesper Henell (JEH)
Historia, Religionskunskap, Samhällskunskap, Filosofi
0435 55226 / jesper.henell@orkelljunga.se

Stefan Hylén (STH) - Förstelärare
Idrott och hälsa, Engelska
0435-55210 / stefan.hylen@orkelljunga.se

Bengt-Arne Jacobsson (BJ)
Matematik, Fysik
0435-55228 / bengtarne.jacobsson@orkelljunga.se

Elinor Jansson (EJ)
SFI, Svenska
elinor.jansson@orkelljunga.se

Andreas Johansson (ANJ)
Engelska, Svenska, Svenska som andraspråk
0435-55220 / andreas.johansson@orkelljunga.se

Anette Johansson  (AJO)
Biologi, Kemi, Matte, Naturkunskap
0435-55230 / anette.johansson@orkelljunga.se

Anders Karlsson (AK)
Naturbruk, Naturkunskap, Biologi, Matematik
0435-55236 / anders.karlsson@orkelljunga.se

Beatrice Karlsson (BK)
Engelska, Svenska
beatrice.karlsson@orkelljunga.se

Almira Kuric (ALK)
Språkintroduktion, Svenska, Psykologi
0435-55233 / almira.kuri c@orkelljunga.se

Christofer Lundholm (CLU)
Samhällskunskap, Sociologi, Internationella relationer
christofer.lundholm@orkelljunga.se

Anna Mering (AM)
SFI, Engelska
0435-55240 / anna.mering@orkelljunga.se

Eleonor Mohlin (EMO) - KAA-ansvarig 
Naturbruk Hund
0734355566 / eleonor.mohlin@orkelljunga.se

Liselott Nyberg (LN)
Barn och fritid
liselott.nyberg@orkelljunga.se

Steen Pedersen (SPE)
Företagsekonomi, Ledarskap, Geografi, Samhällskunskap
steen.pedersen@orkelljunga.se

Slavenca Petre (SP)
Bild och form, Fotografisk bild
petre.slavenka@orkelljunga.se

Chantal Raats (CHR)
SFI
chantal.raats@orkelljunga.se

Alexander Rayman (AR)
SFI, Engelska
alexander.rayman@orkelljunga.se

Sofie Remgren (SR)
Historia, Svenska
0435-55222 / sofie.remgren@orkelljunga.se

Dennis Sandén Johansson (DSJ)
E-sport
dennis.sandenjohansson@orkelljunga.se

Jane Svensson Wildman (JS)
Spanska, Franska
jane.svensson.wildman@orkelljunga.se

Henric Wendt (HW)
Fordon och transport
henric.wendt@orkelljunga.se

Elevhälsa

Carina Larsson
Skolsköterska
0435-55217 / carina.larsson@orkelljunga.se

Lisa Nilsson
Skolkurator
0435-55209 / lisa.nilsson@orkelljunga.se

Helena Nord
Skolpsykolog
0435-55232 / helena.nord@orkelljunga.se

Svetlana Bengtsson
Specialpedagog
svetlana.bengtsson@orkelljunga.se

Annette Johnsson
Specialpedagog tal, språk, hörsel
0435-55208 / annette.johnsson@orkelljunga.se

Skolläkare träffas efter överenskommelse med skolsköterskan.

Övrig personal

Gun Tallqvist
Cafeteria
0435-55223 / gun.tallqvist@orkelljunga.se

Roland Åkesson
Vaktmästare
0734355377 / roland.akesson@orkelljunga.se